Інтерактивний вернісаж педагогічних знахідок-2024. Разом до ПЕРЕМОГИ!

Марина СОСНОВСЬКА

30 коментарів:

  1. Любов Полуденьсічня 08, 2024

    Актуальна стаття, вдале поєднання теоритичної та практичної складової. Автор ознайомила з цікавими вправами, які стимулюють до розвитку навичок самоаналізу, саморегуляції, допомагають долати стресове навантаження, зберігати ментальне здоров'я.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за відгук! Турбота про ментальне здоров"я сьогодні, як ніколи має стати такою ж звичною, як і піклування про власний фізичний стан!

      Видалити
  2. Стаття цікава і актуальна, так як українці переживають складні часи війни. Ментальне здоров'я це стан при якому людина може реалізовувати власний потенціал, долати життєві стреси, продуктивно й плідно працювати та допомагати іншим. Важливо, що в статті подано практичні поради, як подолати страхи та стресові ситуації. Дякую пані Марині за змістовний, цікавий, актуальний, практичний матеріал. Бажаю всім миру, скорішої перемоги.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за відгук! Пропоновані техніки дуже прості, але , в той же час, ефективні для опанування власних емоцій та повернення відчуття внутрішньої стійкості! А ще, вони чудово підійдуть для психологічних пауз та перерв! Спробуйте з Вашими учнями! Я завжди кажу, що відпрацьовуючи техніки зміцнення ментального здоров"я щодня ми разом з дітьми розвиваємо власну стресостійкість!

      Видалити
  3. Дякую, колеги, за ваші відгуки! Для мене ця техніка стала не лише дієвим інструментом контролю та стабілізації власного самопочуття у період війни, а й прикладом, як сучасні інформаційно-комунікаційні технології долають бар"єри спілкування. З практикою "Вікно толерантності" учасників українсько-американського проєкту "VeLa" познайомили фахівці університету травми Леслі, Бостон (США), в режимі реального часу, незважаючи на різницю в 7 годин та відстань у тисячі кілометрів. Матеріали, що представлені є апробованими та з доведеною ефективністю! На перший погляд вони надзвичайно прості, але саме в цьому і полягає їх відновлювальна цінність! Використовуйте пропоновані техніки самодопомоги та навчайте здобувачів освіти! Разом здолаємо!

    ВідповістиВидалити
  4. Дуже корисна інформація! Скільки один проєкт додав корисного для виснажених психологів! Матеріали візьму для використання, дякую!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Пані Надіє, дякую за коментар! Звісно, для психологів в першу чергу варто усвідомлювати кордони власної витримки та вміти триматись в їх межах!) А також для педагогів, дітей, та всіх українців, які виснажені подіями руйнівної війни! Тож, навчаємось дихати, заземлюватись, перемикати увагу, зосереджуватись на позитиві, екологічно відреаговувати негатив! Віримо в наші ЗСУ, ППО та Перемогу! Борімося! Поборемо!Головне, будьмо ментально здоровими!

      Видалити
  5. Дуже актуальна стаття у цей нелегкий для нас час. Висвітлені чудові, дієві вправи ,що допоможуть покращити ментальне здоров'я . Взяла собі навіть одну у копілочку😍. Дякую!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, пані Ірино! Пропоновані в додатках техніки не мають вікових обмежень, тому ви можете з їх допомогою розвивати стресостійкість малят, колег та тримати себе в межах власного вікна толерантності! Чекатимемо на Вашу рефлексію!!!

      Видалити
  6. Запропонована до розгляду і обговорення стаття має вагому цінність , оскільки техніки контролю психічного стану учасників освітнього процесу набувають надзвичайно важливої ваги в сучасний період. Пані Марина пропонує вдалі вправи, які поєднують теоретичні і практичні складові, більш того, допоможуть долати виклики сьогодення. Найголовніше в матеріалах статті - це навчатися зосереджуватися на позитиві. Саме це і є - шлях, якиим треба йди! Дякую Вам, пані Марина, за цікавий, корисний матеріал. Шаную Вашу діяльність і бажаю Вам успіхів, благополуччя, безпеки і миру!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Пані Валентино, дякую Вам за відгук! Так, дійсно, уміння перемикати уваги на те, що викликає позитивні емоції, екологічно відреаговувати накопичені тривожні почуття допоможуть нам всім зберегти ментальне здоров"я! Усвідомлювати межі власного терпіння та володіти техніками самоконтролю, самодопомоги в сучасних умовах вкрай важливо для вчителя, адже, щоб надати першу психологічну допомогу дитині, педагог, в першу чергу, сам повинен бути в ресурсному стані. Пропоную використовувати вправи з додатків, як для розвитку власної стресостійкості, так і під час психологічних хвилинок з учнями!

      Видалити
  7. Світлана Цебасічня 10, 2024

    Автор статті розглядає питання ментального здоров'я, що на сьогодні є дуже важливим. Марина Володимирівна знайомить з цікавою методикою самодопомоги та поліпшення здоров'я засобами арттерапії. Матеріал буде корисним для широкого кола читачів.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, колего, за коментар! Турбота про ментальне здоров"я сьогодні повинна стати відповідальною звичкою кожного! Методика проста та ефективна, а, головне, завжди "під рукою".

      Видалити
  8. Дякую Марині Володимирівні за цікавий матеріал.Тема УСВІДОМЛЕННЯ ОПТИМАЛЬНОГО СТАНУ ВЛАСНОЇ ЗБУДЛИВОСТІ ЯК ЧИННИКА ЗБЕРЕЖЕННЯ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я актуальна в усі часи і особливо в умовах сьогодення. Запропоновано дієві техніки розвитку навичок самоаналізу, саморегуляції, які є ключовими для збереження ментального здоров'я та благополуччя.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Пані Тетяно, дякую за підтримку! Дійсно, самоаналіз та саморегуляція є ключовими навичками! Тож, використовуємо та будьмо ментально здорові!

      Видалити
  9. В діяльності людини багато різноманітних факторів, які можуть призвести до стресу, тривожності, синдрому вигорання.
    Тож, дуже важливо попередити негативні емоційні стани, зберегти психоенергетичний баланс і навчитися регулювати свої емоції й поведінку. Представлені автором статті ідеї для повернення зі стану гіпозбудження є актуальними та важливими особливо у реаліях сьогодення, адже піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, пані Тетяно, що Ви підкреслюєте актуальність проблеми! Навчання учасників освітнього процесу триматись в межах оптимального стану життєдіяльності та володіти техніками саморегуляції власного емоційного стану є ключовим завданням психологічних служб в умовах сьогодення!

      Видалити
  10. Із задоволенням познайомилась із статтю. Для українців ментальне здоров’я є найактуальнішим питанням сьогодення. Вправа "Вікно толерантності" надихнула на аналіз свого психічного стану в данний час. Корисні методики. Дякую!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Світлано Юріївно, дякую за те, що Ви звертаєте увагу на те, що пропоновану методику можна і варто застосовувати для себе, адже від нашого внутрішнього стану залежатиме, чи зможемо ми надавати якісну психологічну підтримку тим, хто її зараз особливо потребує - нашим дітям!

      Видалити
  11. Дякую за актуальну та інформативну статтю. Турбота про своє ментальне здоров'я є надзвичайно важливою, адже ми живемо в нелегкий час. Дуже сподобалась вправа "Вікно толерантності", буду її практикувати в своїй роботі з педагогічним колективом, а також для стабіліації власного стану.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за активну участь та відгук! Будемо вдячні, якщо поділитесь відгуками педагогів!

      Видалити
  12. Відповіді
    1. У часи війни ми намагаємося бути опорою для інших, особливо, якщо підтримки потребують діти, тому, методика "Вікно толерантності" показує ступінь активності людини та її можливість справлятися із стресом. Велике дякую вам Марина Володимирівна за цю можливість подбати про своє ментальне здоров'я і вчитися ділитися зі своїми колегами та здобувачами освіти.

      Видалити
    2. Дякую за інтерес до статті! В умовах воєнного вторгнення на нас покладено важливу місію - надавати психологічну підтримку, першу допомогу, навчати технікам самозцілення! Ця робота є емоційно виснажливою, а пропонована вправа - це і можливість і нагадування про необхідність турботи про себе! Тож, будьмо в ресурсі! Вірю, що вашим колегам дана метафора стане у нагоді!

      Видалити
  13. Марина Нікітінасічня 16, 2024

    Цікава корисна методика. Гадаю, буде використана в роботі з педагогічним колективом. Також практичні психологи, які у воєнний час неабияк потребують підтримки внутрішнього ресурсу, зможуть скористатися для визначення свого психоемоційного стану і необхідних заходів самодопомоги. Дякую за ідею. Візьму собі до уваги і використання.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за відгук! Сьогодні, як ніколи, необхідно здійснювати саморефлексію внутрішнього стану, а дана вправа дає можливість поглянути на свої потреби, слабкі та сильні сторони зі сторони! Усвідомлення власних меж збудливості - це перший крок до ефективної саморегуляції внутрішнього стану! Впроваджуйте! Буду вдячна за зворотний зв"язок!

      Видалити
  14. Дана методика сприяє дослідженню людиною власних почуттів і переживань, людина таким чином може знизити емоційне напруження.
    "Вікно толерантності" зачіпає сферу творчого потенціалу особистості, звільняє його і тим самим сприяє особистісному зростанню людини, підвищенню її впевненості у власних можливостях, а також визначити ситуації, які викликають тривожність та проаналізувати їх.
    Дякую зате, що поширюєте досвід серед практикуючих психологів) Поповнюю скарбничку цікавими техніками)

    ВідповістиВидалити
  15. Збереження ментального здоров'я - проблема, яка сьогодні набуває неабиякого сенсу. Уміння подолати стрес, його наслідки, зважаючи на події, які відбуваються щодня, стало життєво необхідним, надзвичайно важливим. Методика, представлена пані Мариною, цікава та корисна не тільки фахівцям, а також всім педагогам, які щодня занурені в процес комунікації з вихованцями, їх батьками, колегами. Дякую за представлений матеріал, подальших творчих успіхів!

    ВідповістиВидалити
  16. Дякую за зрозумілий і чіткий опис та інструкцію до виконання методики, а також за практичні вправи, які допоможуть повернутись в межі " Вікна толерантності." Беру їх у свою "Аптечку" самодопомоги, а також буду ділитися зі своїми колегами та учнями.

    ВідповістиВидалити
  17. Усвідомлення оптимального стану власної збудливості може виступати як важливий чинник збереження ментального здоров'я. Переважно, цей аспект означає уміння особистості контролювати та регулювати свої емоційні реакції на різні життєві ситуації. Погоджуюсь з Мариною Володимирівною, що усвідомлення та активний контроль над власною збудливістю можуть сприяти збереженню ментального здоров'я, а запропоновані методики - допоможуть створити стабільну та адаптивну психічну платформу для подальшого розвитку та функціонування. Дякую за актуальну статтю!

    ВідповістиВидалити